Małe i średnie maszyny czyszczące

Maszyny czyszczące taski swingo

Maszyny czyszczące najczęściej widzimy w hipermarketach, gdzie przemieszczają się między regałami i klientami. Są to zazwyczaj duże urządzenia, z miejscem siedzącym dla operatora, które przeznaczone są do czyszczenia dużych i bardzo dużych powierzchni. Przeczytasz o nich już wkrótce w naszym artykule. Natomiast tym tekście chcielibyśmy się zająć nieco mniejszymi urządzaniami z parku maszynowego Taski, przedstawić ich najważniejsze zalety i możliwości. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi uda Ci się wybrać odpowiednią i zgodną z potrzebami maszynę do swojej firmy.

Maszyny czyszczące do małych powierzchni

Jeżeli masz do posprzątania powierzchnię mniejszą niż 1000 metrów kwadratowych, to warto rozważyć zakup maszyny Taski Swingo 355. Dostępna jest w wersji o zasilaniu elektrycznym, czyli podpinanym do gniazdka o napięciu 230V, dzięki czemu maszyna jest zawsze gotowa do pracy. Można również wybrać wersję z zasilaniem bateryjnym, która daje większe możliwości i większą swobodę pracy, jednak wymaga ładowania akumulatorów przed rozpoczęciem pracy. Wydajność teoretyczna maszyny czyszczącej Taski Swingo 355 wynosi 1140 metrów kwadratowych na godzinę, co pozwala na szybkie zakończenie sprzątania danej powierzchni.

Łatwość prowadzenia i wysoka efektywność

Niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, że maszynę łatwo się prowadzi, dzięki czemu bez problemu można ominąć przeszkody czy wyczyścić trudniej dostępne miejsca. Warto również nadmienić, że Taski Swingo 355 możne poruszać się zarówno w przód, jak i w tył. Co więcej, czyszczenie tą maszyną zapewnia znacznie lepszą efektywność w porównaniu do tradycyjnego mycia podłóg. Dlaczego tak jest? Maszyna wyposażona jest w szczotkę walcową oraz w ssawę, która zapewnia szybkie osuszenie podłogi, co zapobiega przyczepianiu się brudu tuż po umyciu. Chyba wszyscy mieliśmy do czynienia z sytuacją , kiedy tuż po umyciu podłogi mopem inny pracownik (czy domownik) musiał szybko przejść przez umytą powierzchnię, zostawiając brud ze swoich butów. Ponieważ powierzchnia była mokra, zanieczyszczenie przylgnęło do niej znacznie szybciej niż gdyby była ona sucha. Maszyny Taski Swingo zostawiają powierzchnię dużo bardziej suchą, dzięki czemu brud pozostaje na butach przechodnia.

Podobne właściwości posiada maszyna Taski Swingo 455. Również może być wyposażona w wersję bateryjną lub zasilaną z gniazdka elektrycznego. Jest ona nieco większa i posiada większą wydajność teoretyczną 1290 metrów kwadratowych. Istotną różnicą między omawianymi modelami, jest rodzaj zastosowanej szczotki. Model 355 posiada szczotkę walcową, a 455 szczotkę obrotową.

Taski Swingo 455 BMS
Taski Swingo 455

Obie maszyny obsługiwane są przez operatora, który trzyma za rękojeść i prowadzi maszynę. Co więcej, obsługa maszyny jest prosta i intuicyjna. Przeważnie szkolenie z obsługi zajmuje kilkanaście minut. Ponadto w sieci dostępne są filmy instruktażowe, pokazujące, jak wykonać poszczególne czynności związane z przygotowaniem maszyny do pracy, codziennym sprzątaniem. Dowiesz się z nich także, co należy zrobić po zakończonej pracy, aby maszyna służyła jak najdłużej.

Nieco większy kaliber

Posiadasz większą powierzchnię do sprzątania? W związku z tym powinieneś wybrać jeden z modeli Taski Swingo 755 lub Taski Swingo 855.

Taski Swingo 755 nadaje się świetnie do sprzątania powierzchni nawet do 2500 metrów kwadratowych. Model 855 poradzi  sobie z wyczyszczeniem powierzchni do 5000 m2.

Podobnie jak w przypadku mniejszych maszyn, te wspomniane wyżej również prowadzi operator, poruszający się za maszyną. Dzięki dualnym modelom osi, gwarantują łatwe i bezwysiłkowe kierowanie. Posiadają również szczotkę lub miejsce, do umieszczenia pada oraz ssawę, zbierającą wodę pozostałą po czyszczeniu. 

Taski Swingo 755 Power BMS
Taski Swingo 755

Jak wybrać maszynę sprzątającą?

Aby wybrać odpowiednią maszynę, trzeba odpowiedzieć na kilka pytań. Przede wszystkim, jaka powierzchnia ma być przez nią sprzątana. Powyżej opisaliśmy maszyny, które są w stanie poradzić sobie z obszarami do 5000 m2. W ofercie każdego producenta, w tym marki Taski, są oczywiście większe maszyny, którym zostanie poświęcony osobny artykuł. Drugą sprawą, nad którą warto się zastanowić, jest częstotliwość sprzątania. Jeżeli musimy sprzątać raz lub nawet kilka razy dziennie, warto rozważyć markę, która gwarantuje wysoką jakość wykonania. Dlatego też polecamy zapoznać się z dokumentacją techniczną maszyny, zobaczyć z jakich materiałów została wykonana, a także czy łatwo kupić części wymienne i dodatkowe akcesoria. Równie ważna jest dostępność autoryzowanego serwisu, pomocnego w razie awarii lub przy wymianie części, które ulegają zużyciu. Kolejną kwestią do rozważenia jest poziom hałasu, jaki generuje maszyna. Jeżeli maszyna ma być używana w miejscu, w którym pracują lub spędzają czas inni ludzie, lepiej postawić na te zapewniające cichą obsługę, tak aby nie przeszkadzać innym. Nikt w supermarkecie nie chce, żeby maszyna sprzątająca przeszkadzała mu w decyzji, jakie płatki śniadaniowe kupić.

Potęga Taski

Maszyny Taski uważane są za najsolidniejsze tego typu urządzenia dostępne na rynku. Nic dziwnego – zostały zaprojektowane w Szwajcarii i tam do dzisiaj są produkowane. Przy właściwym konserwacji i stosowaniu się do zaleceń, potrafią służyć długie lata. Ponadto wykazują niską awaryjność, a w przypadku konieczności dokonania napraw wszystkie części są dostępne w Polsce. Nasza firma prowadzi również Autoryzowany Serwis Taski, dzięki czemu wszelkie usterki mogą być naprawione szybko – wiele z nich może zostać naprawiona przez serwisanta na miejscu w Twojej firmie. Zatem nie będzie konieczności wypożyczenia maszyny lub wstrzymania pracy na obiekcie przez dłuższy okres.

Co ważne marka Taski wciąż pracuje nad nowymi rozwiązaniami technicznymi i umieszcza je w najnowszych wersjach maszyn. Dzięki czemu łączy solidność wypracowaną przez długą historię z nowoczesnością i innowacyjnością, tak potrzebną we współczesnym świecie.

Warto sprzątać

Z pewnością czystość w miejscu pracy, czy miejscu prowadzenia działalności jest bardzo istotnym elementem, który wpływa na decyzje zakupowe oraz zadowolenie pracownika z firmy, w której pracuje. W sprzątaniu nie liczy się jedynie efekt końcowy, ale również skuteczność i czas pracy, jaki potrzebny jest do utrzymania czystości. Maszyny Taski świetnie pomagają w jednym i drugim. Maszyna czyszcząca jest w stanie dokładniej, nie pozostawiając smug i mokrej powierzchni, posprzątać daną przestrzeń. Ponadto używając jej, zrobimy to szybciej, nawet wliczając wszystkie czynności, które trzeba wykonać przed i po włączeniu maszyny. Warto więc zdecydować się na maszynę, nawet jeżeli mamy powierzchnię, którą teoretycznie można posprzątać używając mopa.

Podsumowując zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą promocyjną oraz wysłania zapytania o konkretną maszynę Taski. Prosimy śmiało pisać również z pytaniami i wątpliwościami.

Więcej o maszynach Taski omówionych w artykule znajdziesz pod poniższymi linkami:

Szczegółowy opis maszyn z artykułu:

Więcej artykułów o maszynach znajdziesz tutaj:

Maszynowe mycie podłóg. Maszyny dopasowane do potrzeb